- Úvod
- Léky
- Chřipka a nachlazení
- Bolest těla
- Panadol 500mg 24 potahovaných tablet
Zboží se nepodařilo přidat do košíku.
Popis
Potahované tablety pro léčbu bolesti mírné až střední intenzity jako je bolest hlavy včetně migrény, bolest zubů, neuralgie různého původu, menstruační bolest, revmatické bolesti, bolesti kloubů, svalů. Vhodný při horečce, chřipkových onemocněních. Čtěte podrobně příbalový leták.
Panadol nedráždí žaludek, nezpůsobuje krvácení a mohou jej užívat i nemocní se žaludečními a dvanáctníkovými vředy a osoby, které nesnášejí kyselinu acetylsalicylovou. Bez porady s lékařem jsou Panadol tablety určeny k úlevě při bolesti mírné až střední intenzity, např. při bolesti hlavy, migréně, bolesti zad, zubů a bolesti při menstruaci. Panadol též přináší úlevu od nepříjemných příznaků chřipky a nachlazení, jako jsou bolesti svalů, kloubů a bolesti v krku, a snižuje horečku.
Neužívejte přípravek Panadol:
- Jestliže jste alergický(á) na paracetamol nebo na kteroukoli další složku tohoto přípravku.
- Při těžkém jaterním selhávání.
- Při akutní žloutence.
Neužívejte současně jiné přípravky obsahující paracetamol, používané k léčbě bolesti nebo horečky, nebo jiné léky, které poškozují činnost jater. Během léčby se nesmí konzumovat alkohol. Dlouhodobá konzumace alkoholu významně zvyšuje riziko poškození jater. Máte-li problémy s požíváním alkoholu, poraďte se před zahájením léčby s lékařem.
Dávkování
Dospělí (včetně starších osob) a dospívající od 15 let: 1 – 2 tablety podle potřeby až 4x denně s časovým odstupem nejméně 4 hodiny. Jedna tableta je vhodná u osob s tělesnou hmotností 34 – 60 kg, 2 tablety u osob s tělesnou hmotností nad 60 kg. Nejvyšší jednotlivá dávka je 1 g (2 tablety). Maximální denní dávka je 4 g (8 tablet). Při dlouhodobé léčbě (déle než 10 dnů) by dávka za 24 hodin neměla překročit 2,5 g (5 tablet).
Dospívající 12 - 15 let: 500 mg paracetamolu (1 tableta) v časovém odstupu nejméně 4 – 6 hodin. Nejvyšší jednotlivá dávka je 1 tableta. Maximální denní dávka je 3 g (6 tablet). Nepodávejte více než 6 tablet za 24 hodin.
Děti 6 – 12 let: 250 – 500 mg paracetamolu (½ až 1 tableta) v časovém odstupu nejméně 4 – 6 hodin. Jednotlivá dávka je ½ tablety pro děti s tělesnou hmotností 21 - 32 kg, 1 tableta pro děti s tělesnou hmotností od 33 kg. Maximální denní dávka při tělesné hmotnosti 21 - 24 kg je 1,25 g (2½ tablety), při tělesné hmotnosti 25 - 32 kg je 1,5 g (3 tablety) a při tělesné hmotnosti 33 – 40 kg pak 2 g (4 tablety). Čtěte podrobně příbalový leták.
Složení
LÉČIVÁ LÁTKA: PARACETAMOLUM 500 MG V JEDNÉ TABLETĚ. POMOCNÉ LÁTKY: PŘEDBOBTNALÝ KUKUŘIČNÝ ŠKROB, UHLIČITAN VÁPENATÝ, KYSELINA ALGINOVÁ, KROSPOVIDON TYP A, POVIDON 25, MAGNESIUM-STEARÁT, KOLOIDNÍ BEZVODÝ OXID KŘEMIČITÝ, KARNAUBSKÝ VOSK, POTAHOVÁ SOUSTAVA OPADRY YS-1-7003 BÍLÁ (OBSAHUJE OXID TITANIČITÝ (E 171), HYPROMELOSU, MAKROGOL, POLYSORBÁT 80).
Příbalový leták
Zařazení
Originální název
Panadol 500mg tbl. flm. 24 III
Značka
Výrobce
Haleon Italy Manufacturing S.r.l., Aprilia
Farmakoterapeutická skupina
ANALGETIKA
EAN
5054563226389
PDK
5224580
SUKL
0279466
ATC
N02BE01
Zařazení dle legislativy
Registrovaný léčivý přípravek