Toužíte po jarní detoxikaci těla? Ostropestřec vás zbaví toxinů a podpoří trávení!
Škodlivé látky jsou všude kolem nás – vyskytují se ve vzduchu, potravinách, kosmetických produktech nebo lécích. Jakmile se ovšem dostanou do těla a neodbourají se včas, dokážou napáchat velké škody. Pomozte svému tělu dostat toxiny pryč. Skvělou práci odvedou bylinky s ostropestřcem v první linii.
Naše tělo zastává mnoho důležitých funkcí a detoxikace je jednou z nich. Organismus se dennodenně zbavuje toxinů a nebezpečných látek, a to prostřednictvím ledvin, jater, žlučníku nebo lymfatického systému. Někdy je ale zapotřebí proces očisty zrychlit a usnadnit. A to především na jaře, kdy je tělo oslabené a potřebuje se pořádně pročistit. Nahromaděné škodlivé látky totiž mohou způsobit celou řadu zdravotních potíží: oslabenou imunitu a větší náchylnost k nemocem, bolesti hlavy, špatné zažívání (zácpa, nadýmání) nebo výkyvy nálad.
Ostropestřec: přírodní pomocník na očistu organismu
Na trhu existuje pestrá škála přírodních doplňků, které proces detoxikace podpoří. Jedním z nich je pradávná léčivka s názvem ostropestřec mariánský. Tato bylinka přirozeně roste v Malé Asii, v jihozápadní Asii nebo na Kanárských ostrovech a na první pohled vypadá jako obyčejný bodlák (má rovněž bodlinaté listy a purpurově červené květy). Když ale odhlédneme od vzhledu, ostropestřec má od obyčejného bodláku opravdu daleko – chlubí se totiž výjimečnými léčivými vlastnostmi.
Hlavní přínosy ostropestřce:
- Pomáhá léčit záněty jater a žlučové kameny.
- Čistí tělo od škodlivých látek.
- Podporuje regeneraci cév a křečových žil.
- Zlepšuje trávení.
- Zmírňuje bolesti hlavy.
- Přispívá k duševní pohodě.
Pokud se zaměříme pouze na detoxikaci organismu, ostropestřec má jednu vynikající schopnost: dokáže chránit jaterní buňky před toxiny a zároveň je pomáhá regenerovat. Obsahuje totiž látky, které podporují funkci jaterních enzymů.
Ostropestřec na 4 způsoby
Čaj z ostropestřce - nejoblíbenější volbu nepochybně představuje čaj z ostropestřce, který se postará o správné trávení a normální funkci jater. Vybrat si můžete z klasických porcovaných, nebo sypaných čajů. U drcených plodů stačí 1 polévkovou lžíci zalít 300 mililitry horké vody a nechat louhovat po dobu 10 minut.
Olej z ostropestřce - alternativou je za studena lisovaný olej z ostropestřce, který si touto metodou výroby zachovává všechny účinné látky. Odborníci doporučují konzumovat 1 až 2 lžíce denně, a to ideálně ráno nalačno. Právě v tuto dobu je velmi dobře vstřebatelný.
Ostropestřec ve formě tablet - nejpohodlnější variantou mohou být pro mnohé z nás doplňky stravy s obsahem extraktu ze semen ostropestřce ve formě tablet či kapslí, které v sobě ukrývají vysokou koncentraci účinné látky silymarinu.
Kapky z ostropestřce - v neposlední řadě ostropestřec seženete i v podobě kapek (tinktury), které si můžete dát přímo do nápoje – například vody nebo čaje. Stejně jako předchozí doplňky podporují funkci jater a účinně je čistí.
Nezapomínejte na zdravý životní styl
Detoxikace organismus není pouze o doplňcích stravy. Je hlavně o zdravém životním stylu, který se skládá z pestré stravy (velký přísun vitamínů, vlákniny a bílkovin), dostatečném pitném režimu, spánku a pohybu. Jakmile má tělo dostatek všeho, co potřebuje, dokáže si s toxiny poradit velmi dobře. Pokud se ovšem rozhodnete pro pečlivější očistu organismu, ostropestřec mariánský je rozhodně tou správnou volbou. Vaše játra vám poděkují.